Sebastian Buczek: Czas zasiewu na giełdach

KZ
opublikowano: 24-02-2012, 07:54

- Ceny aktywów finansowych, w tym akcji, są coraz bardziej atrakcyjne - napisał w liście do akcjonariuszy Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

- Jeśli faktycznie nasz scenariusz będzie realizować się, zakładamy, że rok 2012 może obfitować w wiele okazji inwestycyjnych. Przed nami nieobliczalny rok, rok w którym wszystko zdarzyć się może. Od scenariusza katastroficznego na miarę kryzysu lat 2008/2009 aż po scenariusz optymistyczny, wynikający z niskiej wyceny akcji i drukowania na potęgę pieniędzy przez banki centralne. W naszym scenariuszu bazowym zakładamy, że jesteśmy w trakcie zwykłego kryzysu, jakich w ostatnich dziesięcioleciach było wiele. Jeśli taka prognoza sprawdziłaby się, zakładamy, że rok 2012 będzie czasem zasiewu, tzn. dobrym okresem do budowania pozycji w przecenionych walorach. Sytuacja rynkowa będzie miała niewątpliwy wpływ na zainteresowanie naszą ofertą i wartość aktywów pod zarządzaniem - uważa prezes Quercus TFI w liście, załączonym do raportu rocznego spółki.

Sebastian Buczek, fot.:GK
Sebastian Buczek, fot.:GK
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane