Seco/Warwick spisał Brazylię i Indie na straty

DI
opublikowano: 15-04-2015, 00:00

Producent pieców przemysłowych ma nadzieję, że w długiej perspektywie inwestycje zagraniczne przyniosą jednak efekty.

W styczniu 2015 r. Seco/ Warwick zdecydował o stworzeniu 7 mln zł odpisu aktualizacyjnego na inwestycję w Brazylii. Teraz zwiększono odpis do 16,5 mln zł i równocześnie dokonał 9,1 mln zł odpisu związanego ze spółką w Indiach.

— Dokonaliśmy odpisów na 100 proc. wartości godziwej tych spółek. Podkreślamy jednak, że — niezależnie od takiej interpretacji rachunkowej — nadal wspieramy zarządczo i finansowo obydwie wymienione spółki i mamy nadzieję na poprawę ich sytuacji w dłuższym horyzoncie czasowym — mówi Paweł Wyrzykowski, prezes Seco/Warwick.

Menedżer wyjaśnia, że za konsultowanym z audytorem zabiegiem księgowym kryje się ocena realności wcześniejszych prognoz spółek brazylijskiej i indyjskiej na 2015 r.

— Niestety, w spółce indyjskiej pozyskiwanie zleceń w ostatnich miesiącach uległo osłabieniu. Także w Brazylii, po obiecującym drugim półroczu 2014, perspektywy na rok 2015 pogorszyły się, głównie w wyniku niestabilnej sytuacji politycznej i makroekonomicznej oraz zamrożenia wielu projektów inwestycyjnych. W najbliższej przyszłości nie widzimy również przesłanek do istotnej poprawy sytuacji na tych rynkach — tłumaczy Paweł Wyrzykowski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu