SEGI-AT2 i ES zlikwidują odpady

Piotr Wielicki
opublikowano: 09-11-2000, 00:00

SEGI-AT2 i ES zlikwidują odpady

Dwie firmy: SEGI-AT2 z Warszawy oraz Ekolog-Systems z Poznania zajmą się likwidacją składowiska odpadów niebezpiecznych w Tworzymirkach-Gaju koło Gostynia. Prace rozpoczną się jeszcze w listopadzie i potrwają około roku. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 700 tys. zł. Pieniądze pochodzić mają z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wydobyte ze składowiska szkodliwe substancje będą przewożone w specjalnych pojemnikach do Rotterdamu w Holandii, gdzie zostaną poddane utylizacji w specjalnej palarni. Przewiduje się, że ze składowiska usunięte zostanie około 40 t odpadów. Wywieziony zostanie także grunt, w którym odpady są przechowywane, a na jego miejsce zostanie nawieziona nowa ziemia.

Na składowisku w Tworzymirkach-Gaju gromadzono groźne substancje chemiczne. Sporządzony przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu monitoring wykazał, że mogilnik nie jest szczelny i stanowi zagrożenie dla środowiska. Zdecydowano więc o jak najszybszej likwidacji niebezpiecznego składowiska. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane