Segment cargo wsparł wyniki Turkish Air

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 04-11-2021, 13:23

Turecki przewoźnik lotniczy, linia Turkish Air odnotowała udany kwartał, w czym duży udział miały wyniki działu frachtu lotniczego.

Samoloty linii Turkish Airlines
Samoloty linii Turkish Airlines
fot. UMIT BEKTAS/Reuters/Forum

W okresie lipiec-wrzesień 2021 r. Turkish Air wypracowała zysk netto w kwocie 6,3 mld lir (563 mln USD). Odczyt jest zdecydowanie wyższy niż zakładały prognozy analityków, od największych okazał się wyższy aż o 35 proc.

Tymczasem w całym ubiegłym roku, w skutek złamania się rynku w następstwie pandemii koronawirusa, przewoźnik miał stratę rzędu 946 mln lir.

Turecka spółka stała się jednym z największych beneficjentów dynamicznie rozwijającego się biznesu cargo, który notował ekspansję nawet kiedy ruch pasażerki był mocno ograniczony. Turkisha Air planują wydzielić ze swoich struktur dział cargo w odrębną jednostkę prawną co ma na celu zwiększenie wartości dla inwestorów i lepsze zarządzanie.

Turecki przewoźnik może pochwalić się jedną z największych na świecie sieci połączeń z 333 docelowymi kierunkami w 128 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane