Sejm nie odrzucił projektu ustawy o urzędzie leków

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-05-2005, 11:08

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o Urzędzie Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i skierował go do prac w komisji. Nad złożonym przez Samoobronę wnioskiem o odrzucenie projektu posłowie głosowali w piątek.

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o Urzędzie Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i skierował go do prac w komisji. Nad złożonym przez Samoobronę wnioskiem o odrzucenie projektu posłowie głosowali w piątek.

Projekt przewiduje przekazanie prezesowi Urzędu kompetencji rejestracji leków. Obecnie decyzję o dopuszczeniu leku na rynek podejmuje minister zdrowia na wniosek prezesa.

Ponadto projekt przewiduje szereg przepisów antykorupcyjnych. M.in. w myśl propozycji przepisów, prezes i wiceprezesi, członkowie komisji w urzędzie oraz pracownicy będący członkami służby cywilnej nie mogą mieć żadnych powiązań z przemysłem farmaceutycznym i są zobowiązani do składania oświadczeń majątkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm nie odrzucił projektu ustawy o urzędzie leków