Sektor technologiczny czeka odbicie

WST, AP
12-01-2010, 16:00

Sektor technologiczny wychodzi z dołka i  należy liczyć się z jego odrodzeniem w 2010 r. – wynika z najświeższych analiz – donosi agencja AP.

Z opublikowanych we wtorek najnowszych raportów wyczytać można, że analitycy skłaniają się do twierdzenia, że sektor zaawansowanych technologii, przede wszystkim chodzi o producentów komputerów, części komputerowych i oprogramowania mogą liczyć na udany rok, po silnym załamaniu jakie stało się udziałem branży w 2009 r. Firmy mają wydać w bieżącym roku więcej na sprzęt, serwis i oprogramowanie.

Według danych Forrester Research, globalne wydatki na produkty technologiczne i serwis mają w 2010 r. zwiększyć się o 8,1 proc. do ponad 1,6 bln USD. W przypadku rynku amerykańskiego mają wynieść co najmniej 568 mld USD, co dawałoby wzrost rzędu 6,6 proc.

„Mimo oczekiwanego wzrostu, poziom zakupów sprzętu komputerowego i oprogramowania w 2010 r. nadal będzie niższy niż w 2008 czy 2007 r.” – studzi nadmierny optymizm Andrew Bartels, analityk Forrester.

FR nie jest jednak jedynym instytutem badawczym prognozującym poprawę kondycji w sektorze IT. Jeszcze na jesieni 2009 r. instytut Gartner szacował wzrost globalnych wydatków na 2010 r. o 3,3 proc. Z kolei w grudniu IDC prognozował zwiększenie nakładów w ujęciu światowym na 3,2 proc. oczekując powrotu wydatków do poziomu z 2008 r. (około 1,5 bln USD).

Czy polscy przedstawiciele sektora będą beneficjentami oczekiwanego odrodzenia? Agencje niestety nie piszą nic na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Sektor technologiczny czeka odbicie