Senat przeciw 3 mld zł cięć w administracji

opublikowano: 11-01-2007, 14:23

Senat, podobnie jak wcześniej Sejm, nie zgodził się na proponowane przez Platformę Obywatelską (PO) cięcia w administracji, mające wynieść łącznie 3 mld zł. Senat odrzucił w czwartek poprawkę PO do budżetu na 2007 r.

Senat, podobnie jak wcześniej Sejm, nie zgodził się na proponowane przez Platformę Obywatelską (PO) cięcia w administracji, mające wynieść łącznie 3 mld zł. Senat odrzucił w czwartek poprawkę PO do budżetu na 2007 r.

Platforma chciała sfinansować z tych środków tzw. pakiet startowy, czyli ulgi podatkowe i niższe koszty pracy dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz dla firm zatrudniających młodych ludzi. PO przygotowała odpowiedni pakiet projektów ustaw, które miały zapobiegać emigracji wśród młodzieży.

Wcześniej propozycję PO odrzucił Sejm. Rząd argumentował wówczas, że cięcia w administracji znacznie utrudniłyby funkcjonowanie urzędów. Według rządu, w administracji nie będzie w tym roku podwyżek płac, zaś planowany wzrost zatrudnienia jest związany z dodatkowymi zadaniami.

PO chciała obciąć po 10 proc. wydatków na urzędy administracji państwowej i samorządowej, m.in. zabrać 19 mln zł z Kancelarii Premiera, 15,5 mln zł z Kancelarii Prezydenta oraz prawie 50 mln zł z Państwowej Inspekcji Pracy.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane