Senat przyjął ustawę o restrukturyzacji hutnictwa

07-03-2003, 14:38

Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o restrukturyzacji hutnictwa żelaza i stali. Przewiduje ona, że Agencja Rozwoju Przemysłu wyemituje w latach 2002-2004 obligacje lub zaciągnie kredyty na restrukturyzację PHS.

Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na wykup zobowiązań finansowych, handlowych oraz składek na ubezpieczenie społeczne PHS. ARP obejmie w zamian za przejęte zobowiązania akcje lub nieruchomości PHS.

Przyjęta przez Senat ustawa reguluje kwestie związane z restrukturyzacją zatrudnienia w PHS. Zwalnianym pracownikom ma przysługiwać jednorazowa opłata warunkowa, bezpłatne szkolenie lub świadczenie na przekwalifikowanie.

Zgodnie z przyjętymi zapisami, Skarb Państwa przejmie od resortu gospodarki nadzór właścicielski nad hutami realizującymi program naprawczy.

Ustawa trafi teraz do prezydenta.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Senat przyjął ustawę o restrukturyzacji hutnictwa