Sesje na Wall Street mogą zacząć się od spadków

opublikowano: 27-09-2002, 14:26

NOWY JORK (Reuters) - Piątkowe notowania na Wall Street mogą zacząć się od spadków, ponieważ koncern tytoniowy Philip Morris obniżył prognozy zysku.

Tracić będą też akcje General Electric. Banki inwestycyjne Lehman Brothers i Credit Suisse First Boston zredukował rekomendację dla akcji konglomeratu po konferencji spółki z analitykami. W obrocie przed sesją akcje spadły do 25 dolarów z 26,38 dolara w czwartek.

"Wciąż dotykają nas problemy związane z wynikami spółek, sytuacją gospodarczą oraz międzynarodową. Dopóki to się nie zmieni, rynek będzie nadal słaby" - powiedział James Volk z D.A. Davidson.

Do godziny 14.23 grudniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,69 procent do 866 punktów, a na Standard & Poor's 500 straciły 0,74 procent, zniżkując do 848,20 punktu.

W obrocie elektronicznym przed sesją akcje koncernu Philip Morris spadły do 38 dolarów z 42,73 dolara na czwartkowym zamknięciu. Największy na świecie producent papierosów i jeden z blue-chipów nowojorskiej giełdy obniżył prognozę zysku na cały rok.

Spółka poinformowała, że mimo akcji promocyjnych klienci wybierają tańsze marki papierosów innych firm. O godzinie 14.30 Departament Handlu opublikuje ostateczną korektę danych o Produkcie Krajowym Brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych w drugim kwartale. Według analityków wzrost amerykańskiego PKB zostanie skorygowany do góry o 0,1 punktu procentowego, do 1,2 procent.

Natomiast o 15.45 Uniwersytet Michigan opublikuje ostateczną wartość wskaźnika nastrojów konsumentów amerykańskich we wrześniu. Według analityków spadł on do 85,9 punktu z 87,6 punktu.

Inwestorzy bacznie obserwują dane o nastrojach konsumentów, ponieważ to dzięki ich wydatkom gospodarka amerykańska rozwija się.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje na Wall Street mogą zacząć się od spadków