Sesje w Europie kończą się zwyżkami

Reuters
opublikowano: 2002-01-28 18:27

LONDYN (Reuters) - Poniedziałkowe sesje w Europie kończyły się zwyżkami. Rosły ceny akcji koncernów samochodowych, banków i spółek paliwowych. Indeks sektora samochodowego wzrósł o 2,64 procent, ponieważ niemiecki producent BMW poinformował, że w 2001 roku wypracował rekordowy zysk operacyjny. Nastroje inwestorów poprawiły się także dzięki danym z Niemiec, gdzie indeks If

LONDYN (Reuters) - Poniedziałkowe sesje w Europie kończyły się zwyżkami. Rosły ceny akcji koncernów samochodowych, banków i spółek paliwowych.

Indeks sektora samochodowego wzrósł o 2,64 procent, ponieważ niemiecki producent BMW poinformował, że w 2001 roku wypracował rekordowy zysk operacyjny.

Nastroje inwestorów poprawiły się także dzięki danym z Niemiec, gdzie indeks Ifo obrazujący poziom nastrojów wśród przedsiębiorców wzrósł w styczniu po raz trzeci z rzędu i to bardziej niż oczekiwali analitycy.

Sektor bankowy zyskał dzięki podniesieniu mu rekomendacji przez Merrill Lyncha.

Perspektywa powrotu światowej gospodarki na ścieżkę wzrostu powoduje zwyżkę cen ropy. W poniedziałek cena za baryłkę podskoczyła o 23 centy do 19,60 dolara. Zwyżkę w związku z tym zanotowały koncerny paliwowe.

Do godziny 18.25 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,88 procent, a indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 zyskał 0,93 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))