Sesje w Europie zaczęły się od zwyżek

Marek Druś
28-12-2001, 09:59

LONDYN (Reuters) - Piątkowe sesje w Europie zaczęły się od niewielkich zwyżek. Rosły między innymi kursy spółek technologicznych.

"Fragmentaryczne dane wskazują, że sprzedaż detaliczna w okresie świątecznym znacznie wzrosła. Wzrost ten obejmuje prawdopodobnie także komputery osobiste, a to z kolei dobrze wróży producentom mikroprocesorów" - powiedział jeden z maklerów z WestLB Panmure w Dusseldorfie.

Kurs niemieckiego producenta mikroprocesorów stosowanych w PC-etach, Infineonu wzrósł o 1,54 procent, a cały indeks sektora technologicznego zyskał 1,19 procent.

Niewielką zwyżkę zanotowały wiodące koncerny paliwowe - Royal Dutch i TotalFinaElf. Rynek czeka na piątkową decyzję OPEC, który najprawdopodobniej zdecyduje o obniżeniu w przyszłym roku wydobycia ropy o 1,5 miliona baryłek dziennie.

Do godziny 9.57 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,71 procent, a indeks blue- chipów Euro Stoxx 50 zyskał 1,04 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie zaczęły się od zwyżek