Sesje w USA mogą zacząć się od wzrostów

Reuters
opublikowano: 28-01-2002, 14:48

NOWY JORK (Reuters) - Poniedziałkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się od zwyżek, ponieważ dobre prognozy pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawił producent komputerów Compaq. Inwestorzy będą również czekać na kolejną serię wyników kwartalnych spółek oraz na środową decyzję po posiedzeniu rady amerykańskiego banku centralnego. "Będzie to tydzień obfitujący

NOWY JORK (Reuters) - Poniedziałkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się od zwyżek, ponieważ dobre prognozy pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawił producent komputerów Compaq.

Inwestorzy będą również czekać na kolejną serię wyników kwartalnych spółek oraz na środową decyzję po posiedzeniu rady amerykańskiego banku centralnego.

"Będzie to tydzień obfitujący w wiadomości. Najpierw przemówienie Busha o stanie państwa we wtorek, w środę decyzja Fed, a oprócz tego dane makroekonomiczne i cała seria wyników kwartalnych spółek" - powiedział Larry Wachtel, analityk Prudential Securities.

Do godziny 14.45 czasu warszawskiego marcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 14 punktów do 1.576 punktów, a na S&P 500 zyskały 2,6 punktu rosnąc do 1.135,8 punktu.

W piątek Compaq Computer poinformował, że spodziewa się, iż akcjonariusze i władze regulacyjne zgodzą się na fuzję spółki z Hewlett- Packardem. Producent komputerów podwyższył również prognozy zysku i przychodów na 2002 rok.

W tym tygodniu inwestorów czeka seria ważnych danych makroekonomicznych.

We wtorek Conference Board poda wartość ważnego wskaźnika optymizmu amerykańskich konsumentów. W środę rząd przedstawi dane o Produkcie Krajowym Brutto (PKB) w czwartym kwartale, a w piątek o bezrobociu w styczniu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje w USA mogą zacząć się od wzrostów