Sesje w USA zaczęły się mieszanie

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-12-2006, 16:05

Po wtorkowym, kolejnym rekordzie indeksu Dow Jones, początek sesji na amerykańskich giełdach stoi pod znakiem lekkiej nerwowości.

Po wtorkowym, kolejnym rekordzie indeksu Dow Jones, początek sesji na amerykańskich giełdach stoi pod znakiem lekkiej nerwowości. Udane otwarcie dawało nadzieję, na kontynuację wzrostowej tendencji, jednak z miejsca do głosu doszła strona podażowa i indeks największych spółek znalazł się pod kreską. Po półgodzinei handlu zabrała się ponownie za odrabianie strat.

Znacznie lepiej prezentują się tym razem spółki technologiczne, które odrabiają straty po poprzedniej korekcie.

Głowy inwestorów znów rozpalają doniesienia o kolejnych fuzjach i przejęciach. Tym razem w centrum uwagi znalazły się papiery Redback Networks, producenta routerów, którego zakupi szwedzki Ericsson za 2,1 mld USD. Wycena papierów amerykańskiej firmy momentami rośnie o ponad 17 proc.

W górę idą też, choć zdecydowanie mniej spektakularnie notowania akcji M&F WorldWide Corp. Spółka zgodziła się przejąć kosztem 1,7 mld USD firmę John H. Harland.

Przecena dotknęła z kolei papiery FedEx, jednej z największych na świecie firm spedycyjnych. Rynkowy potentat poinformował o 8 proc. wzroście zysków w minionym kwartale, jednak negatywnie zaskoczył obniżeniem prognozy na trzeci kwartał roku finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sesje w USA zaczęły się mieszanie