Sesje za oceanem mogą zacząć się od spadków

Naftobudowa Spółka Akcyjna
19-11-2002, 14:27

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje na Wall Street mogą zacząć się od spadków. Inwestorzy będą nadal realizować zyski po ostatnich wzrostach, zniechęceni ostrożnymi prognozami sieci handlowej Home Depot.

"Po tak znacznych wzrostach w ostatnich tygodniach, inwestorzy tym chętniej realizują zyski. Oczekuję niewielkiego spadku na otwarciu i nie widzę poważniejszych czynników mogących wpłynąć na rynek" - powiedział James Volk z D.A. Davidson and Co. Przez ostatni sześć tygodni indeks Dow Jones zyskał aż 16 procent.

Przed otwarciem wtorkowych notowań, Home Depot podał lepsze wyniki kwartalne. Jednak największa na świecie sieć handlowa w zakresie wyposażenia domowego dość ostrożnie ocenia rozwój sytuacji gospodarczej w USA w nadchodzących miesiącach.

W czwartym kwartale firma, wchodząca w skład indeksu Dow Jones zamierza wypracować 31 centów zysku na akcję, czyli o jednego centa mniej niż wynosiła średnia prognoz analityków. Przed otwarciem notowań akcje Home Depot spadły do 27,4 dolara z 28,6 dolara w poniedziałek na zamknięciu.

Inwestorzy czekają również na kolejną porcję danych o stanie gospodarki. O 14.30 opublikowane zostaną dane o inflacji w październiku. Zdaniem analityków wyniosła ona 0,3 procent, a wskaźnik bazowy osiągnął 0,2 procent.

"Inflacja nie stanowi poważniejszego zagrożenia. Moim zdaniem dużo ważniejsze są obecnie informacje o tym jak kształtować się będą wydatki kapitałowe firm oraz ich wyniki" - uważa Volk.

Do godziny 14.24 grudniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,57 procent do 1.044 punktów, a na Standard & Poor's 500 obniżyły się o 0,23 procent do 898 punktów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Naftobudowa Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje za oceanem mogą zacząć się od spadków