Sesyjne obroty przebiły miliard

opublikowano: 02-07-2013, 00:00

Sesyjne obroty akcjami na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie były w czerwcu aż o 46,4 proc. większe niż rok wcześniej.

Dokładnie o tyle samo wzrosła średnia sesyjna, co oznacza, że handel zwiększył się dzięki aktywności inwestorów, a nie np. większej liczbie dni handlu.

W liczbach bezwzględnych średnie obroty w trakcie sesji przekroczyły 1 mld zł. Były przy tym o ponad 300 mln zł wyższe od majowych. W czerwcu zahamowany został też spadek obrotów na NewConnect.

Zarówno wartość obrotów podczas sesji w całym miesiącu, jak i średnia sesyjna wzrosły o 21,7 proc. Nie zmienia to jednak ogólnej sytuacji na tym rynku.

Obroty w całym pierwszym półroczu spadły o 37,8 proc. Podczas czerwcowych sesji na NewConnect właścicieli zmieniły papiery o wartości 66,2 mln zł.

Niewiele mniejszy był handel sesyjny obligacjami notowanymi na Catalyst. Tyle że rok temu. Rok do roku wzrósł o 162,9 proc. i w czerwcu 2013 r. wynosił już 166,8 mln zł. O 54,8 proc. wzrosły jeszcze obroty kontraktami terminowymi na akcje.

Handel kontraktami indeksowymi zwiększył się o 3 proc., licząc rok do roku, ale w całym pierwszym półroczu spadł o 14,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesyjne obroty przebiły miliard