Shell zmniejszy moce przerobowe w Singapurze

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 10-11-2020, 13:04

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny planuje zmniejszyć produkcję w swojej rafinerii ropy naftowej w Singapurze. To element jego działań na rzecz ograniczenia emisji zanieczyszczeń.

Shell
Shell
Bloomberg

Royal Dutch Shell wyznaczył sobie w kwietniu br. bardziej ambitne cele klimatyczne. Jednym z etapów drogi do ich osiągnięcia będzie ograniczenie o połowę mocy przerobowych rafinerii na wyspie Pulau Bukom w Singapurze.

Koncern paliwowy, zgodnie z opublikowanym we wtorek oświadczeniem, będzie stopniowo wprowadzać zmiany w działalności zakładu w ciągu najbliższych trzech lat. Rzecznik prasowy zaznaczył, że będzie się to wiązało z redukcją zatrudnienia w zakładzie z 1300 do 800 osób.

Shell planuje osiągnąć bezemisyjność do 2050 roku. Rozpoczął już proces wycofywania się z biznesu rafineryjnego w USA. Aktualnie firma prowadzi tego typu działalność w sześciu lokalizacjach, w tym właśnie w Singapurze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane