Sieci aptek mierzą w 10 proc. rynku

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 06-11-2003, 00:00

Właściciele sieci aptecznych szacują, że w ciągu kilku lat do różnych sieci działających w Polsce będzie należało około 10 proc. aptek z ponad 10 tys. istniejących w kraju.

— Reszta podzieli się między prywatnych właścicieli i dystrybutorów farmaceutycznych, którzy kontrolują około 10 proc. rynku — mówi Roni Drori z sieci Super Pharm.

Super Pharm planuje w ciągu pięciu lat zainwestować w Polsce 30 mln USD na uruchomienie 50 nowych aptek.

— Od trzech lat zamierzamy rozwinąć inwestycję. Otworzyliśmy cztery apteki. Jednak zbyt częste zmiany prawa uniemożliwiają nam działania — skarży się Roni Drori.

Do 2008 r. intensywny rozwój zapowiada spółka Apteki Polskie, właściciel 56 aptek.

— Chcemy aby do 2008 roku pod naszym szyldem działało w sumie 200 aptek — mówi Artur Djagarov, prezes spółki.

Sieć otwiera nowe placówki, ale najczęściej wchłania już działające na rynku. W Polsce działa także niewielka sieć z kapitałem litewskim Euro Apteka (około 12 aptek), a dwie apteki należą do niemieckiej BRL Centrum. Prawie 300 aptek działających w Polsce kontrolują hurtownie leków. Ponad 140 należy do dwóch jeszcze nie sprywatyzowanych Cefarmów: w Łodzi i Białymstoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sieci aptek mierzą w 10 proc. rynku