Sieci handlowe ostrzegają przed wyjściem bez umowy

  • DI
opublikowano: 29-01-2019, 22:00

Szefowie największych sieci supermarketów i restauracji szybkiej obsługi ostrzegają przed konsekwencjami bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wskazując na ryzyko spadku jakości i wzrostu cen żywności.

W liście podpisanym m.in. przez przedstawicieli Konsorcjum Brytyjskiego Handlu Detalicznego, sklepów Sainsbury's, Marks & Spencer i Co-Op oraz restauracji sieciowych McDonald's, KFC i Pret A Manger zaznaczono, że te firmy w niemal jednej trzeciej polegają na żywności importowanej z Unii Europejskiej. W zimowych miesiącach aż 90 proc. sałaty, 80 proc. pomidorów i 70 proc. owoców trafia do Wielkiej Brytanii z 27 państw wspólnoty.

„Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni tym, że nasi klienci będą wśród pierwszych, którzy doświadczą rzeczywistości bezumownego brexitu. Spodziewamy się istotnego ryzyka dla utrzymania obecnego wyboru, jakości i trwałości żywności, a także pojawi się nieunikniona presja na ceny wynikająca z wyższych kosztów transportu, utraty wartości brytyjskiej waluty i ceł” — napisali w liście.

Zwracając się bezpośrednio do posłów Izby Gmin, przedstawiciele biznesu zaapelowali „o wspólną pracę w parlamencie, aby pilnie znaleźć rozwiązanie, które pozwala na uniknięcie wstrząsu dla konsumentów związanego z bezumownym brexitem”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu