Sieciowi przestępcy ciągle groźni

JS
opublikowano: 27-08-2014, 00:00

Liczba miesiąca: 66

Tyle cyberataków na największe przedsiębiorstwa i instytucje finansowe na świecie naliczył w lipcu Paolo Passeri, autor popularnego bloga Hackmageddom.com. Zbiera on wiadomości z głównych serwisów i ze zgłoszeń od zainteresowanych. Ataki hakerów na oprogramowanie przedsiębiorstw i instytucji to coraz częstsze i groźniejsze zjawisko. Według raportu firmy konsultingowej Deloitte tylko amerykańskie banki straciły w 2013 r. na skutek cyberprzestępczości 23,6 mln dolarów. To aż o niemal 44 proc. więcej niż przepadło im w wyniku ataków cyberprzestepców rok wcześniej. Jednocześnie trwa nieustanny wyścig hakerów i instytucji naukowych i wyspecjalizowanych firm, które niezależnie od producentów weryfikują bezpieczeństwo i jakość rozwiązań IT. Te drugie starają się wykryć słabe punkty w biznesowym oprogramowaniu, zanim zrobią to cyberprzestępcy.

— Taka weryfikacja pomaga wykryć poważne wady w systemach nawet najbardziej znanych twórców oprogramowania, a ich klientom zapewnia większe bezpieczeństwo. Dlatego ostatnio nasila się tendencja wykonywania niezależnych testów i audytów — mówi Tomasz Szadkowski, prezes Soflab Technology.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JS

Polecane