Siedmiu polskich pilotów kończy szkolenie w USA

(Paweł Kubisiak)
16-06-2006, 18:54

W Stanach Zjednoczonych dobiegło końca szkolenie pierwszej grupy polskich pilotów myśliwców F-16. Dyplomy ukończenia kursu odbierze dziś siedmiu Polaków. Uroczystość odbędzie się w Tucson w Arizonie, gdzie jest baza szkoleniowa 162-giego Skrzydła Myśliwskiego Amerykańskiej Gwardii Narodowej.

W Stanach Zjednoczonych dobiegło końca szkolenie pierwszej grupy polskich pilotów myśliwców F-16. Dyplomy ukończenia kursu odbierze dziś siedmiu Polaków. Uroczystość odbędzie się w Tucson w Arizonie, gdzie jest baza szkoleniowa 162-giego Skrzydła Myśliwskiego Amerykańskiej Gwardii Narodowej.

Pierwszy szkolenie rozpoczął podpułkownik Rościsław  Stepaniuk. Teraz ma już za sobą ponad 200 godzin lotów na F-16. Obecnie przechodzi kurs instruktorski. Po powrocie do kraju będzie szkolił innych pilotów.

Dyplomy ukończenia kursu odbierze też 6 innych Polaków. Każdy z nich ma za sobą co najmniej 70 godzin lotów na F-16.

W Stanach Zjednoczonych przebywa już kolejnych 30 polskich pilotów. Jedni zaczeli już zajęcia, inni się do nich przygotowują.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Siedmiu polskich pilotów kończy szkolenie w USA