Siemens gotów poświęcić część zysku dla miejsc pracy

opublikowano: 07-11-2017, 12:58
aktualizacja: 07-11-2017, 12:59

Siemens widzi możliwość pogodzenia interesów akcjonariuszy i pracowników w kontekście planowanej redukcji zatrudnienia, informuje Reuters powołując się na anonimowego menedżera niemieckiego koncernu.

Agencja przypomina, że niemiecki koncern planuje redukcję tysięcy miejsc pracy w związku z restrukturyzacją swojego biznesu energetycznego. Wywołało to niezadowolenie głównie z tego powodu, że Siemens Power and Gas znajduje się we wschodniej, mniej gospodarczo rozwiniętej części Niemiec.

Zobacz więcej

Siemens AG

Menedżer Siemensa, który rozmawiał z Reutersem powiedział, że spółka chce przeprowadzić zmiany w sposób odpowiedzialny społecznie.

- Być może konieczne jest poświęcenie punktu procentowego marży aby dać ludziom jakąś perspektywę – powiedział.

Ujawnił, że negocjacje zarządu Siemensa ze związkami zawodowymi prawdopodobnie ruszą w drugiej połowie listopada.

Informator Reutersa powiedział, że Siemens może rozważyć dalszą działalność zakładów w miastach na wschodzie Niemiec, jak Erfurt i Goerlitz, w zamian za akceptację cięć zatrudniania w większych ośrodkach, jak Berlin i Muehlheim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Siemens gotów poświęcić część zysku dla miejsc pracy