Sii wchodzi do Bydgoszczy i Szwecji

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Firma IT do dziewięciu oddziałów doda do końca roku biura w Częstochowie, Pile i Bydgoszczy. Otworzy też pierwszą zagraniczną placówkę.

W maju tego roku Gregoire Nitot, twórca i prezes Sii, spółki IT, zapowiadał na koniec roku otwarcie biura w Bydgoszczy. Biuro zostanie otwarte 1 października, ale spółka już ma oddział w Częstochowie, w połowie miesiąca pojawi się w Pile, a w październiku planuje uruchomienie spółki w Szwecji.

— To będzie nasz pierwszy zagraniczny oddział, zostaniezarejestrowany w październiku. Na początku w biurze w Sztokholmie będzie pracować 10-15 osób. Już dziś kilkuset pracowników Sii obsługuje szwedzkie firmy z biurami w Polsce, a 25 — szwedzkie firmy, które nie są w naszym kraju obecne. Chcemy być bliżej tych klientów — mówi Gregoire Nitot.

W Częstochowie spółka będzie realizować projekty związane z oprogramowaniem dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. W Pile również będzie szukać specjalistów z obszaru automotive — inżynierów, konstruktorów, robotyków i deweloperów, a pierwsze projekty będą dotyczyćprogramowania sterowników wykorzystywanych w produkcji m.in. skrzyń biegów, silników i karoserii. W Bydgoszczy poszukuje deweloperów i testerów. Do marca 2019 r. zamierza tam zatrudniać 40 specjalistów, a do końca przyszłego roku — ponad stu. Do końca roku Sii chce zatrudniać łącznie 4,1 tys. osób, dziś jest ich 3,7 tys.

Przychód Sii ma w tym roku sięgnąć 680 mln zł. W ubiegłym roku, po 31-proc. wzroście, wyniósł 512 mln zł.

— Tempo wzrostu jest bardzo ważne, ale kluczowe jest, aby szło w parze z zyskiem. To jest najważniejszy wskaźnik rozwoju. Nasze przychodyzwiększyły się w 2017 r. o 122 mln zł w porównaniu z 2016 r. i wygenerowaliśmy zysk na poziomie 50 mln zł netto, co pozwala nam inwestować — mówi Gregoire Nitot.

Firma IT ma również biura w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, a od stycznia tego roku — w Rzeszowie.

Gregoire Nitot założył informatyczną spółkę 12 lat temu. Szukał inwestora — postawił na notowanego we Francji integratora Sii. Francuzi mają 70 proc. udziałów w Sii Polska. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

IT