Sikora: Prezes jest samotny w kluczowych decyzjach

opublikowano: 08-06-2018, 12:00

To jeden z najdłużej urzędujących i najlepiej opłacanych prezesów w polskiej branży bankowej. Sławomir S. Sikora, prezes banku CitiHandlowy odsłania tajniki swojego gabinetu i opowiada o dylematach szefa dużego banku w najnowszym odcinku programu "Fotel Prezesa".

Sławomir S. Sikora jest prezesem Banku Handlowego w Warszawie od 15 lat. Pod względem długości prezesowskiego stażu wyprzedza go tylko 3 innych polskich bankowców. Z tą branżą związany jest od prawie ćwierćwiecza, wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów w pierwszych latach transformacji gospodarczej.

W pracy ceni sobie różnorodność i nowoczesność, ale bez rezygnacji z konserwatywnych przyzwyczajeń - jego gabinet wygląda bowiem na pozór dość klasycznie: ciemne, solidne biurko, w jego pobliżu stolik do spotkań, na ścianie obrazy, a na półkach zdobyte trofea i wyróżnienia zdradzające jego zamiłowanie do współzawodnictwa z innymi. Ale gdy spojrzy się z bliska, szybko okazuje się, że Sławomir S. Sikora wymyka się stereotypowi zwykłego menedżera z banku. No bo kto wiesza mapę świata na ścianie do góry nogami...?

W programie "Fotel Prezesa" pokazywać będziemy topowych polskich menedżerów w ich naturalnym środowisku pracy. A oni sami mówić będą nie tylko o swoich gabinetach, ale także o tym jak rozumieją bycie szefem, co im w tej roli uwiera, a co sprawia satysfakcję oraz co decyduje o sukcesie w biznesie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu