Silvan i Porta KMI wydadzą 32,3 mln zł

opublikowano: 22-08-2017, 22:00

Warmińsko-mazurska strefa ściągnęła kolejnych inwestorów i już zapowiada następne zezwolenia.

Jeśli w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE) były wakacje, to już na pewno się skończyły. Wczoraj pozwolenia na inwestycje dostały Silvan i Porta KMI.

DAJĄ RADĘ:
DAJĄ RADĘ:
Od 1 lipca nie można włączać do specjalnych stref ekonomicznych gruntów prywatnych, ale z powodzeniem zachęcamy firmy do inwestycji na gruntach publicznych — mówi Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Marek Wiśniewski

— W najbliższych dniach powinniśmy wydać trzy kolejne zezwolenia i jeszcze kilka do końca września — zapowiada Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Silvan, niemiecki producent płotów ogrodowych, altan, mebli i wyposażenia placów zabaw, zbuduje w Olecku dwie hale o łącznej powierzchni ok. 3 tys. mkw., rozbuduje infrastrukturę wewnętrzną i kupi środki transportu. Dzięki inwestycji za 16,3 mln zł zwiększy zatrudnienie o 105 osób, do 196. Projekt zlokalizowany jest na 18,8 ha, które zostały włączone do strefy w czerwcu tego roku. Firma eksportuje wyroby z polskiej fabryki do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Bośni, Słowenii i Chorwacji.

— Olecko to trudny gospodarczo obszar, tym bardziej cieszy inwestycja Silvana — podkreśla prezes WMSSE.

Porta KMI wybrała warmińsko-mazurską strefę z pięciu miejsc w Polsce.

— Spotkaliśmy się w maju, więc firma podjęła decyzję w ekspresowym tempie. Spółka, która ma zakład m.in. w suwalskiej strefie, debiutuje w warmińsko-mazurskiej, co bardzo mnie cieszy — mówi Grzegorz Smoliński.

Polski producent drzwi założony w 1992 r., który ma cztery fabryki w Polsce i sprzedaje średnio 55 tys. skrzydeł i 45 tys. sztuk ościeżnic, zainwestuje 16,1 mln zł i zatrudni 12 nowych pracowników w Nidzicy. Firma zbuduje na 3,07 ha magazyn i bazę logistyczno-magazynową, zamierza też prowadzić prace B+R dotyczące łańcucha dostaw. Mazurska strefa ma już na koncie 24 zezwolenia, w których firmy deklarują 1465 mln zł nakładów i 1219 miejsc pracy. Przez cały ubiegły rok wydała 14 zezwoleń, a firmy zadeklarowały 167,9 mln zł i 359 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane