Singapur próbuje rozwiązać problem nadpodaży mieszkań

opublikowano: 06-06-2019, 12:50

Singapur, maleńkie państwo-miasto w południowej Azji ma poważny problem z pustymi mieszkaniami. Obecnie na rynku doliczono się 24 tys. wolnych mieszkań. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, gdyż w stanie budowy są kolejne tysiące mieszkań.

Ogółem w przygotowaniu znajduje się 44 tys. jednostek mieszkalnych w tym 39 tys. niesprzedanych mieszkań z programu rządowego oraz 5 tys. czekających na zatwierdzenie planowania.

Nadpodaż brutto - w czasach słabszego popytu -  skłoniła w czwartek singapurski rząd, do ograniczenia podaży prywatnych mieszkań w ramach programu sprzedaży gruntów. Podaż prywatnych mieszkań w drugiej połowie bieżącego roku, z wyłączeniem mieszkań własnościowych, wyniesie 1 235 sztuk, o 25 proc. mniej niż 1640 sztuk w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r.

Potwierdzona lista 2875 prywatnych lokali mieszkalnych na cały 2019 r. to najniższa roczna kwota od 2014 r. – ocenił Ong Teck Hui, jeden z dyrektorów w Jones Lang LaSalle, firmie z rynku nieruchomości. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu