Skanska Property wyda 250 mln USD

Radosław Górecki
16-06-2004, 00:00

Szwedzka firma, którą wkrótce po siedmiu latach pożegna jej szef, jest przygotowana do realizacji trzech kompleksów biurowych w Warszawie.

W ciągu siedmiu lat działalności Skanska Property Poland zainwestowała w Polsce około 245 mln USD. I na tym nie poprzestanie. Nowe projekty, które będą realizowane w Warszawie, mają pochłonąć kolejne 250 mln USD.

Priorytetowy Wilanów

Ostatnio Skanska Property Poland podpisała umowę z Prokom Investments. Kupiła grunt od dewelopera na terenie Miasteczka Wilanów, czyli gigantycznego projektu (1 mld USD) łączącego funkcje mieszkaniowe, handlowe, rekreacyjne i biurowe. W 2005 r. Skanska rozpocznie tam budowę kompleksu biurowego z hotelem. Wielkość obiektu szacowana jest na 30-35 tys. mkw. Kolejny projekt to także kompleks biurowców, nazwany tym razem Mokotów Chambers. Ma on powstać wzdłuż ulicy Marynarskiej w Warszawie, a jego wielkość szacowana jest na 40-45 tys. mkw. Będą to dwa budynki biurowe. Kolejnym obiektem jest Rondo City, które ma powstać w centrum Warszawy w pobliżu ronda ONZ. Zespół budynków biurowych ma powstać w trzech fazach, a jego docelowa wielkość wyniesie ponad 100 tys. mkw. Rondo City, podobnie jak kompleks biurowców Atrium, powstanie w kooperacji z miastem Warszawa (miasto wniosło do spółki grunt).

W tej chwili priorytetem jest projekt w Wilanowie. Pozostałe mają już jednak pozwolenia na budowę i ich realizacja powinna się rozpocząć w najbliższych 12 miesiącach.

Powrót do ojczyzny

W Skanska Property Poland nastąpią także zmiany kadrowe. Per-Lennart Johansson, dotychczasowy szef i jednocześnie pierwszy pracownik tej spółki w Polsce, wraca po siedmiu latach do Szwecji.

— Zostawiam Skanska Property Poland w dobrej kondycji. Obecnie rynek biurowy wykazuje oznaki poprawy, więc jestem spokojny o przyszłość spółki — mówi Per-Lennart Johansson.

PS We wtorek w dodatku Lokale i Grunty opublikujemy obszerny wywiad z Per-Lennartem Johanssonem, który opowie o współpracy z władzami miasta i międzynarodowych agencjach nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skanska Property wyda 250 mln USD