Zarząd Stoczni Gdynia i Minister Skarbu Państwa podpisali akt notarialny objęcia przez skarb państwa 8 mln uprzywilejowanych akcji spółki. Skarb państwa (SP) podwyższy kapitał firmy o 80 mln zł. Obecnie przekracza on 200 mln zł.
Po objęciu nowej emisji akcji udział SP zwiększy się z blisko 25 proc. akcji do około 46 proc. akcji (73 proc. głosów na walnym). Dokapitalizowanie nie rozwiązuje jednak problemów spółki. Liczyła ona bowiem, że z podwyższenia kapitału otrzyma nawet 300 mln zł.