Skarb sprzedaje Wydawnictwo "Wiedza Powszechna"

PAP
04-05-2010, 16:01

31 maja odbędzie się aukcja 85 proc. udziałów warszawskiego Wydawnictwa "Wiedza Powszechna" - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 26 maja.

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów tej spółki. Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi ok. 164 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Wiedza Powszechna to jedno z najstarszych polskich wydawnictw, które kieruje swoje publikacje m.in. do młodzieży szkolnej i akademickiej. Spółka koncentruje się na wydawaniu słowników, poradników językowych, rozmówek, podręczników, a także leksykonów i książek naukowych oraz popularnonaukowych.

Wydawnictwo prowadzi również dystrybucję swoich publikacji poprzez księgarnię wysyłkową, uczestnictwo w targach i kiermaszach. Oferta spółki trafia także do odbiorców zagranicznych, zarówno europejskich, jak i z obu Ameryk. Głównymi dostawcami wydawnictwa są zakłady graficzne w Poznaniu, Pabianicach, Warszawie i Białymstoku.

W ciągu ponad 50 lat działalności spółka wydała 5 tys. 457 tytułów w łącznym nakładzie około 107 mln 775 tys. egzemplarzy.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skarb sprzedaje Wydawnictwo "Wiedza Powszechna"