Skarb szuka doradcy do prywatyzacji HSW

KAP
opublikowano: 11-02-2009, 00:00

Resort poszukuje doradcy, który pomoże mu sprzedać Hutę Stalowa Wola. Czeka ich karkołomne zadanie.

Resort poszukuje doradcy, który pomoże mu sprzedać Hutę Stalowa Wola. Czeka ich karkołomne zadanie.

Resort skarbu rozpisał przetarg na wybór doradcy, który przygotuje strategię i pomoże w prywatyzacji Huty Stalowa Wola (producent maszyn budowlanych i sprzętu obronnego) oraz związanego z nią Zakładu Zespołów Napędowych. Ze wspólnej prywatyzacji obu firm może cieszyć się zarząd HSW, bo ich sprzedaż w pakiecie może ułatwić pozyskanie inwestora. Wśród potencjalnych zainteresowanych wymieniano dotychczas brytyjski JCB i amerykański Terex, ale w czasach kryzysu mogą być to tylko pobożne życzenia.

Przed doradcą, który ma przygotować plan sprzedaży obu firm, stoi nie lada zadanie. Musi wymyślić sposób na oddzielenie produkcji maszyn od centrum obronnego. Te ostatnie ma trafić do Bumaru. Tyle, że holding zbrojeniowy raczej wolałby wziąć całość huty i sam szukać dla HSW inwestorów. Prywatyzację mogą też utrudnić coraz wyższe ceny prądu, które fatalnie wpływają na rentowność produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu