Skarbiec Kasa zmieni strategię

opublikowano: 29-11-2017, 22:00
aktualizacja: 29-11-2017, 22:35

Z początkiem marca 2018 r. wejdzie w życie nowa polityka inwestycyjna funduszu Skarbiec Kasa.

Trzonem produktu pozostaną inwestycje w instrumenty rynku pieniężnego. Zmiany dotkną kategorii papierów korporacyjnych. Zniknie koncentracja na papierach bankowych. Zgodnie z nową polityką inwestycyjną portfel funduszu zostanie dodatkowo uzupełniony o instrumenty z eurorynku, zabezpieczone do polskiego złotego. Subfundusz otworzy się również na papiery dłużne, oparte na stałym kuponie i horyzoncie czasowym dłuższym niż 18 miesięcy, czego efektem będzie wydłużenie duration portfela.

Ewa Radkowska-Świętoń
Zobacz więcej

Ewa Radkowska-Świętoń Fot. ARC

— Kategoria funduszy pieniężnych rządzi się swoimi prawami i nie można w takich produktach wystawiać się na duże ryzyko. Warto jednak wykorzystywać wszystkie te możliwości rynkowe, które pozwolą na uzyskiwanie lepszej stopy zwrotu dla naszych klientów — mówi Dariusz Lasek, członek zarządu Skarbiec TFI.

Skarbiec TFI motywuje zmiany chęcią zwiększenia atrakcyjności funduszu dla klientów instytucjonalnych. Przez ostatnich dwanaście miesięcy fundusz zarobił 3 proc., a w trzy lata 5,64 proc. To wynik plasujący produkt w środku stawki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu