Skradzione iPhone’y wypłynęły w Rosji

MD
opublikowano: 30-11-2009, 21:41

W Moskwie na lokalnej giełdzie elektroniki pojawiły się iPhone’y skradzione prawdopodobnie w Belgii, informują lokalne media, na które powołuje się CNN.

Kilku handlarzy informowało, że dostali ofertę kupna fabrycznie nowych iPhone’ów pakowanych po 100 sztuk po bardzo atrakcyjnej cenie. Aparaty mają „belgijskie numery” co wskazywałoby, że pochodzą z włamania przeprowadzonego wcześniej w tym roku w tym kraju, podczas którego złodzieje dostali się do magazynu przez dziurę w dachu i ukradli 3-4 tys. iPhone’ów. Kolejnym śladem jest brak SIM-locków. Belgia jest jednym z trzech krajów w Europie, gdzie oferowane są aparaty bez takich zabezpieczeń. Portal iPhone.ru donosi, że część handlarzy boi się na sprzedawanie oferowanych okazyjnie aparatów w związku z niebezpieczeństwem konfiskaty. W części stanowisk na giełdzie pojawiły się one jednak na wystawach.

MD, cnn.com 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane