Słabe odbicie po przecenie na Wall Street

opublikowano: 29-11-2021, 16:58

Na amerykańskich rynkach akcji nastąpiło odbicie oczekiwane po piątkowej przecenie. Jego skala jest jednak dość ograniczona.

Dow Jones, który w piątek stracił ponad 900 pkt., po 90 minutach poniedziałkowej sesji odrabiał tylko 39 pkt. i rósł o zaledwie 0,1 proc. S&P500, który w piątek stracił ponad 100 pkt., rósł o 0,8 proc. i odrabiał 35 pkt. Relatywnie najlepiej wyglądał Nasdaq, który szedł w górę po godzinie sesji o 1,2 proc., czyli ponad 180 pkt. W piątek indeks tracił ponad 350 pkt.

Popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszyły się akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,45 proc.) i IT (1,5 proc.). Najgorzej na tle rynku wyglądały segmenty spółek przemysłowych (-0,1 proc.) i finansowych (-0,3 proc.), które także w piątek należały do najmocniej tracących. W segmencie finansowym najmocniej traciły banki (-0,7 proc.) pomimo wyraźnego wzrostu rentowności obligacji.

Część najmocniej drożejących spółek w piątek w poniedziałek jest wśród najmocniej taniejących. Tak jest w przypadku Zoom (-4,0 proc.). I odwrotnie, niektóre spośród najmocniej taniejących są wśród liderów wzrostów. To przypadek m.in. Marriot International (3,8 proc.).

Rosną kursy zdecydowanej większości technologicznych blue chipów o największej kapitalizacji. Wyjątkami są PayPal (-1,5 proc.) i Netflix (-0,6 proc.), jednak ten drugi był w grupie najmocniej drożejących spółek na poprzedniej sesji. Akcje Twittera (3,4 proc.) drożeją tymczasem po wiadomości, że prezes Jack Dorsey odejdzie ze stanowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane