Słabnie wyprzedaż na giełdzie

opublikowano: 04-08-2022, 16:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wkrótce może nadejść koniec spadków cen akcji. Wskazują na to dane z rynku kontraktów terminowych - uważają stratedzy Citigroup.

Sygnałem mającym zapowiadać powrót optymistycznego nastawienia inwestorów do akcji jest przewaga długich pozycji na kontraktach terminowych na giełdowe banki oraz indeks FTSE 100. Ponadto średni tygodniowy odpływ kapitału z funduszy ETF spadł z 25,5 mld USD w zeszłym tygodniu do 2,5 mld USD.

- Mniejszy odpływ kapitału z funduszy ETF oraz nowo otwierane pozycje na futures wskazują na to, że osiągnięte zostało maksymalne niedźwiedzie nastawienie inwestorów do akcji. Brak jeszcze sygnałów wskazujących na powrót byków, spodziewamy się natomiast zamykania dużych krótkich pozycji - mówi Chris Montagu, główny strateg CitiGroup w liście do klientów.

Rynki akcji cierpią od początku roku w wyniku obaw o spowalniającą gospodarkę, rekordową inflację w Europie i w Stanach Zjednoczonych oraz jastrzębią politykę banków centralnych, walczących z rosnącymi cenami. Indeks S&P500 zamknął trzy ostatnie tygodnie spadkami, a sytuacja pandemiczna w Chinach oraz wojna na Ukrainie tylko pogarszają sentyment.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane