Słaby miesiąc, świetny rok

opublikowano: 29-08-2018, 22:00

W lipcu 2018 r. zarejestrowano w Polsce jedynie 165 nowych autobusów — wynika z analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i JMK— Analizy Rynku Transportowego.

Jedynie, bo to wynik o niemal 24 proc. gorszy od zanotowanego w lipcu rok temu. Mimo słabych wyników miesiąca autobusy gnają po rekord. Od początku roku zarejestrowano 1601 pojazdów zaliczanych do tej kategorii. To nie tylko o 16,7 proc. więcej niż przed rokiem, to również, najlepszy wynik na rynku autobusów o tej porze roku, od kiedy jest on monitorowany. Autobusowy wzrost związany jest przede wszystkim z realizacją dużych miejskich zamówień. Warto podkreślić, że niemal co trzeci (30,2 proc.) rejestrowany w Polsce autobus był również w Polsce wyprodukowany. W całym 2017 r. udział autobusów zbudowanych w naszym kraju w ogólnej liczbie rejestracji wnosił 26,2 proc. Po siedmiu miesiącach 2018 r. liderem autobusowego rynku w Polsce jest Mercedes-Benz (678 rejestracji). Drugie miejsce należy do Solarisa (271), a trzecie do MAN-a (174).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy