Słaby sentyment szkodzi złotemu

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 10-03-2014, 16:59

Notowania par EUR/PLN i USD/PLN kontynuują dzisiaj odbicie z minionego piątku.

Słaby sentyment na rodzimym rynku akcji nie sprzyja dziś także naszej walucie. Złotówka zyskiwała od rana jedynie względem funta szterlinga (z głównych walut).

USD/PLN

W piątek rano notowania USD/PLN ponownie pozytywnie przetestowały poziom tegorocznych minimów (3,0096). Obrona tego wsparcia sprawiła, że na tej parze oglądaliśmy odbicie, które od początku tygodnia jest kontynuowane. Zasięg i struktura tego ruchu wskazują póki co na krótkoterminową korektę, a w zasadzie na dalsze budowanie konsolidacji z 19 lutego. Cały czas czekamy na pokonanie wspomnianych minimów, co byłoby potwierdzeniem realizacji scenariusza spadkowego w średnim terminie.

GBP/PLN

Z kolei notowania GBP/PLN dziś od rana kontynuowały ruch w dół i po raz kolejny przetestowały średnioterminową linię trendu wzrostowego (poziom 5,03), co w ostatnich godzinach skutkowało odbiciem na tym rynku. Sygnał spadkowy nie został zatem nadal wygenerowany na tej parze. Jednocześnie kurs cały czas pozostaje poniżej krótkoterminowej linii trendu spadkowego, co oznacza że odbicie mieści się w ramach lokalnej korekty i będzie tak dopóki kurs pozostaje poniżej okolic 5,07.

EUR/PLN

Inaczej przedstawia się natomiast obraz techniczny pary EUR/PLN. Notowania tej pary testują obecnie poziom 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z pierwszej połowy lutego, które wraz z poziomem ostatnich maksimów stanowi kluczową strefę oporów na tej parze (4,2140 – 4,2250). Sforsowanie tej strefy będzie sygnałem ostrzegawczym, że oglądane od 17 lutego odbicie nie jest jedynie ruchem korekcyjnym, a nową średnioterminową falą wzrostową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Słaby sentyment szkodzi złotemu