Sławomir Mazurek odchodzi z resortu klimatu

opublikowano: 08-01-2020, 17:31

Wiceminister klimatu odpowiedzialny za reformy na rynku odpadów został odwołany przez premiera

„Premier Mateusz Morawiecki odwołał Słwomira Mazurka ze stanowiska Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu. Minister Michał Kurtyka podziękował mu za dotychczasowy wkład w prace resortu” - poinformowało Ministerstwo Klimatu na Twitterze.

Sławomir Mazurek pełnił funkcję od początku istnienia Ministerstwa Klimatu, tj. od momentu powołania obecnego rządu. W poprzedniej kadencji Sejmu pełnił funkcję  wiceministra środowiska. Był odpowiedzialny za odpady. Brał m.in. udział w przygotowywaniu nowelizacji ustawy o odpadach i nowelizacji ustawy o porządku i czystości w gminach. Przez ostatnie miesiące wdrażał projekt rządowej Bazy Danych o Odpadach (BDO), do której firmy muszą raportować ilości wytwarzanych odpadów. Jako wiceminister klimatu kontynuował prace  nad kompleksową reformą systemu odpadów. Do niedawna pracował m.in. nad ustawą o rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), która ma obciążyć większą odpowiedzialnością finansową za gospodarkę odpadami firmy, które wprowadzają na rynek opakowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane