SLD: PiS chce podporządkować sobie inne partie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 16:01

W opinii SLD prezes PiS Jarosław Kaczyński w pakcie stabilizacyjnym "proponuje partiom parlamentarnym podporządkowanie się polityce Prawa i Sprawiedliwości".

W opinii SLD prezes PiS Jarosław Kaczyński w pakcie stabilizacyjnym "proponuje partiom parlamentarnym podporządkowanie się polityce Prawa i Sprawiedliwości".

Prezes PiS zwrócił się do szefów wszystkich - poza SLD - partii parlamentarnych z propozycją paktu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. Według niego, jeśli opozycja nie zgodzi się na to rozwiązanie, wybory będą nieuniknione.Jak powiedział w środę J.Kaczyński, w ciągu pół roku obowiązywania paktu mogłyby się rozpocząć rokowania w sprawie powołania koalicji rządowej.

SLD w wydanym w czwartek oświadczeniu napisało, że słusznie list J.Kaczyńskiego nie został wystosowany do Sojuszu. "SLD nie jest wasalem Jarosława Kaczyńskiego i zwasalizować się nie da" - głosi oświadczenie. "Jak propozycję bezwzględnego posłuszeństwa wobec Jarosława Kaczyńskiego potraktują pozostałe partie parlamentarne, to ich sprawa i sprawa odpowiedzialności wobec własnych wyborców" - uważa Sojusz.

Za "kuriozalny i niemieszczący się w jakichkolwiek kategoriach demokracji" Sojusz uznał jeden z warunków powołania przyszłego rządu koalicyjnego przestawionych przez J.Kaczyńskiego - niepowoływanie w skład rządu, korpusu urzędników administracji państwowej i władz spółek z udziałem SP osób pełniących funkcje państwowe z nominacji SLD w latach 2001-05 oraz będących w tym czasie członkami Sojuszu.

"To już więcej niż totalitaryzm, to skazanie na banicję tysięcy, jeśli nie setek tysięcy osób, które w ostatnich latach uczciwie i solidnie pracowały dla Polski, które mają istotny wkład we wprowadzenie naszego kraju do UE, które wyciągnęły Polskę z kryzysu gospodarczego po rządach AWS i dzięki którym premier Marcinkiewicz może zapowiadać realizację swoich obietnic" - napisali liderzy Sojuszu Wojciech Olejniczak i Jerzy Szmajdziński.

Ich zdaniem, zostało powiedziane wprost, że "nieważne są kompetencje, wiedza, doświadczenie i praktyka, ważne jest posłuszeństwo wobec Jarosława Kaczyńskiego". "Nie liczy się lojalność wobec Polski i jej demokratycznie wybranych władz, liczy się lojalność wobec PiS i jego wodza" - ocenia SLD.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane