Slevomat wynajmie polskie hotele

opublikowano: 10-01-2018, 22:00

Największy czeski portal zajmujący się grupowymi zakupami wprowadza do oferty przeloty i noclegi w Polsce.

Miniony rok był przełomowy dla firmy Slevomat. Utworzony w 2010 r. przez trzech czeskich biznesmenów portal kupiła brytyjska grupa Secret Escapes. Wartości transakcji nie ujawniono, ale szacuje się ją na 1,5-2 mld CZK (240-330 mln zł), co oznacza, że była to jedna z największych akwizycji na czeskim rynku internetowym. Dzięki współpracy z Brytyjczykami Slevomat szybko rozszerzył ofertę i jest obecnie największym tzw. portalem zniżkowym (czyli umożliwiającym internautom tanie zakupy grupowe) za naszą południową granicą. Wśród usług, jakie można od niedawna kupić za jego pośrednictwem, są m.in. miejsca w hotelach, hostelach i pensjonatach, a także przeloty pasażerskie. Dotychczas zdecydowana większość dotyczyła wyjazdów wewnątrzkrajowych — jedynie 10 proc. klientów podróżowało za grancę. Slevomat chce to zmienić. — Dzięki współpracy z Secret Escapes będziemy mogli korzystać ze znacznie szerszej gamy ofert — wyjaśnia w rozmowie z „PB” Iva Janoušková ze Slevomatu. Firma nie chce oferować użytkownikom niesprawdzonych usług — dlatego zdecydowała się na stopniowe rozwijanie tego segmentu działalności.

SZEFOWA: Marie Havlícková zaczęła kierować firmą Slevomat już w 2014 r.
Zobacz więcej

SZEFOWA: Marie Havlícková zaczęła kierować firmą Slevomat już w 2014 r. Fot. ARC

— Nasi klienci są już przyzwyczajeni do określonego standardu oferowanych hoteli — tłumaczy Iva Janoušková. Poszerzenie oferty noclegowej Slevomat chce zacząć w miejscach, do których czescy i słowaccy klienci portalu mogą szybko dotrzeć samochodem. Wybór padł na Polskę i Węgry. Żeby jednak nie ograniczać grona potencjalnych klientów do zmotoryzowanych, firma planuje także ofertę usług lotniczych. Jak informuje dziennik „Hospodářské noviny”, zagraniczne nowości powinny pojawić się w portfolio czeskiego portalu jeszcze w tym kwartale.

— W Polsce jest od 300 do 500 hoteli, które chcielibyśmy mieć w ofercie — deklaruje cytowana przez czeską gazetę Marie Havlíčková, szefowa Slevomatu. Jak twierdzi, bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników portalu cieszą się ostatnio wyjazdy rodzinne. Taką ofertę dotycząca naszego kraju Slevomat chce mieć u siebie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy