Słoneczne plany Polskiej Grupy Górniczej

  • PAP
opublikowano: 21-01-2019, 06:27

Kontrolowana przez państwo Polska Grupa Górnicza szykuje się na czasy, kiedy zużycie węgla będzie spadać. Dlatego do odświeżonej strategii wpisała projekt jego zgazowania dla celów chemicznych, a także inwestycje w energetykę słoneczną, czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Zobacz więcej

„W związku z nadprodukcją paneli polscy wytwórcy muszą szukać rynków zbytu za granicą, nie tylko w Europie, lecz także np. w Afryce, gdziekolwiek się da” – mówi Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Fot. bloomberg

"Chcemy obudować nasze hałdy i panelami fotowoltaicznymi. Przeprowadziliśmy już audyt, który pokazał, gdzie takie instalacje mogą się znajdować" - powiedział "Rzeczpospolitej" prezes PGG Tomasz Rogala.

Według gazety koszt inwestycji sięgnie 330 mln zł, a instalacja paneli ma się rozpocząć w tym roku.

"Rzeczpospolita" podała, że z jej nieoficjalnych informacji wynika, iż w dalszych planach węglowego giganta jest zaangażowanie się w dystrybucję albo montaż urządzeń fotowoltaicznych wraz z chińskim partnerem. "Władze PGG nie chcą jednak tego komentować" - zaznacza dziennik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu