Słowacka spółka gazowa bliżej GPW

ISBNews
opublikowano: 24-01-2014, 17:12

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) notyfikowała prospekt emisyjny słowackiej spółki GGE, złożony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie na rynku regulowanym na podstawie procedury jednolitego paszportu europejskiego, podała KNF w komunikacie.

GGE a.s. planuje ofertę publiczną na warszawskiej giełdzie na początku 2014 roku. Liczy na ok. 40 mln euro (ze sprzedaży akcji stanowiących 33% podwyższonego kapitału), które chce przeznaczyć na akwizycje i nowe projekty w Czechach, Słowacji, Serbii, a także w Polsce.

Doradcami GGE w planowanej ofercie publicznej są Raiffeisen, BZ WBK i CC Group.

W 2012 roku GGE miała 109,3 mln euro przychodów (71% więcej r/r) i 5,4 mln euro zysku netto (25,8% r/r).

Strategia GGE oparta jest na czterech filarach: produkcji energii w kogeneracji, dystrybucji oraz handlu energią i gazem oraz działalnością inżynieryjną na rzecz projektów grupy.

GGE to część słowackiego koncernu Grafobal, należącego do Iwana Kmotrika. Obecnie, za pośrednictwem Elgas, jest trzecim dostawcą gazu na Słowacji, drugim w Serbii oraz ma silną pozycję na rynku czeskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu