Służbie zdrowia potrzeba menedżerów

Materiał partnera, autor: DR MAŁGORZATA GAŁĄZKA-SOBOTKA, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, kierownik programu MBA w ochronie zdrowia
opublikowano: 04-03-2018, 22:00

Wyzwania, przed jakimi stoi dziś polski sektor ochrony zdrowia, determinują potrzebę stałego rozwoju kompetencji menedżerskich osób nadzorujących i kierujących placówkami opieki zdrowotnej oraz instytucjami administracji centralnej i samorządowej, odpowiedzialnymi za organizację systemu.

To właśnie dla ambitnych menedżerów z tej dziedziny stworzyliśmy unikatowy program MBA w ochronie zdrowia, który wzorem amerykańskich programów Master of Health Administration ma na celu wykształcenie liderów ochrony zdrowia, profesjonalnej kadry menedżerskiej zdolnej do podejmowania odważnych działań, inicjujących i realizujących innowacyjne projekty, zwolenników odpowiedzialnego przywództwa i systemu opartego na wartości.

Program MBA w ochronie zdrowia realizowany w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego to pierwsze w Polsce studia MBA szyte na miarę potrzeb menedżerów sektora ochrony zdrowia.

Jest to bowiem cykl niezależnych szkoleń menedżerskich, obejmujących kluczowe, praktyczne aspekty ekonomii, finansów i zarządzania w tym obszarze. Ukończenie pięciu szkoleń umożliwia uzyskanie dyplomu MBA w ochronie zdrowia. Słuchacze mogą wybrać trzy specjalistyczne kursy spośród pięciu propozycji: Prawo ochrony zdrowia, Zarządzanie finansami w podmiotach leczniczych, Metody i techniki menedżerskie w jednostkach ochrony zdrowia, Praktyka zarządzania ochroną zdrowia z poziomu jednostek samorządu terytorialnego i Restrukturyzacja zakładów opieki zdrowotnej. Po zrealizowaniu trzech wybranych kursów specjalistycznych, modułu podstawowego oraz modułu dyplomowego słuchacz uzyskuje dyplom MBA. Modułowy charakter naszych studiów umożliwia elastyczne komponowanie ścieżki kształcenia, zarówno według własnych zainteresowań i potrzeb, jak i dostępności czasowej. Program można bowiem zrealizować zarówno w trybie intensywnym w 3 semestry, jak i w ciągu 6 semestrów.

Absolwenci MBA w ochronie zdrowia zdobywają wszechstronne wykształcenie, poznając praktyczne oraz kluczowe aspekty zarządzania. Podczas studiów uczą się planowania strategicznego w jednostkach ochrony zdrowia, zarządzania zmianą i tworzenia kultury organizacyjnej nastawionej na wysokie wyniki. Biorą udział w seminariach, które rozwijają ich warsztat przywództwa, w tym umiejętności komunikacji, negocjacji, zarządzania zespołem i jego zaangażowaniem. Program studiów stworzony został zgodnie z ideą kształcenia praktyków przez praktyków, a zajęcia prowadzą akademicy z praktycznym doświadczeniem i eksperci oraz autorytety w branży. Program MBA w ochronie zdrowia realizujemy nieustannie już od 2010 r., a opinie zadowolonych absolwentów oraz ich osiągnięcia zawodowe są naszą najlepszą wizytówką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera, autor: DR MAŁGORZATA GAŁĄZKA-SOBOTKA, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, kierownik programu MBA w ochronie zdrowia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Służbie zdrowia potrzeba menedżerów