Służbowe karty i prywatne wydatki

IAR
opublikowano: 23-02-2008, 12:15

"Rzeczpospolita" dotarła do wstępnych wyników kontroli służbowych kart, którą zleciła w grudniu Kancelaria Premiera.

Jak wynika z raportu, który obejmuje lata 2006-2007, urzędnicy niektórych ministerstw wydawali państwowe pieniądze na prywatne cele, mimo, że zasady korzystania z kart na to nie pozwalały. Między innymi w resortach skarbu, spraw zagranicznych, sprawiedliwości, MSWiA oraz Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej takich zasad nie było wcale. Ministerstwo Skarbu nie stosowało ich w ogóle, pomimo, że na nieprzestrzeganie zasad zwróciła resortowi uwagę NIK po kontroli budżetu w 2006 roku.

Jak pisze "Rzeczpospolita", poza Tomaszem Nowakowskim, byłym szefem UKiE, w raporcie nie padają żadne nazwiska. Jak wyjaśnia gazecie pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera, "to nie było polowanie, a obywatele mają prawo wiedzieć jak władza wydaje publiczne pieniądze". Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane