Służbowy sprzęt nie tylko do pracy

opublikowano: 17-12-2018, 22:00

83 proc. polskich pracowników ma co najmniej jedno służbowe urządzenie elektroniczne, takie jak telefon, laptop lub tablet — wynika z raportu „Życie w pracy”, przeprowadzonego przez firmę Michael Page.

 Aż 59,4 proc. zatrudnionych wykorzystuje je także w celach prywatnych. W przypadku dyrektorów i menedżerów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 65,8 proc. Co ciekawe, nie wszystkie służbowe urządzenia cieszą się taką sama popularnością po godzinach pracy. Najczęściej używanym okazałsię tablet (75 proc. wskazań), następnie telefon (54,1 proc.) i laptop (49, 2 proc.). Jak wynika z badania, 50,8 proc. ankietowanych wykorzystuje telefon wyłącznie do spraw zawodowych. W przypadku laptopa odsetek wynosi 45,9 proc, natomiast tabletu — 25 proc. Jeśli chodzi o wykorzystywanie tych sprzętów przez menedżerów i dyrektorów, wskaźniki wyraźnie spadają — 41,2 proc. odpowiedzi w przypadku telefonu, 40,5 proc. — laptopa i 20,8 proc., jeśli chodzi o tablet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane