Smart kończy z promocjami

Mateusz Gawin Bankier.pl
06-07-2016, 22:00

Bank Smart zaktualizował wczoraj tabele oprocentowania dla klientów indywidualnych.

Internetowa marka pozbywa się swoich lokat mających zwabić nowych klientów, a oprocentowanie standardowych depozytów zostało obniżone.

Promocyjne lokaty Banku SMART w wariantach „Na powitanie", „z Plusem” i „Na nowe środki” były częstymi zwycięzcami w rankingach lokat Bankier.pl.

Teraz się to zmieni, bo nowe stawki oprocentowania nie będą rozpieszczać ani nowych klientów otwierających konto, ani stałych deponentów. Zyski z lokat będą niższe nie tylko dla sektora indywidualnego, ale również dla biznesowego. Poza wyłączeniem lokat promocyjnych obniżono także podstawowe lokaty Banku Smart i firmowej marki BIZ Bank. Stawki dla Smart Lokaty i Lokaty BIZ PRO spadły o 0,25-0,50 pkt. proc. w zależności od okresu depozytu. Niższe marże obowiązują także w przypadku lokat o oprocentowaniu zmiennym opartym na stawce WIBOR6M. Wcześniej, otwierając lokatę na 36 miesięcy, klient otrzymywał o 1 pkt proc. wyższe oprocentowanie, niż wyniósł WIBOR za poprzedni kwartał. Teraz będzie to co najwyżej 0,1 pkt. proc.

Niedawno Bank Smart poinformował o rezygnacji z działania jedynie na podstawie internetowego modelu działalności.

Rezygnacja z promocyjnych warunków lokat może być pokłosiem decyzji o wprowadzeniu obsługi w oddziałach, która podniesie koszty działalności. Wraz z tą decyzją poinformowano także o wprowadzeniu opłat za wypłaty z bankomatów za granicą. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin Bankier.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Smart kończy z promocjami