SMG/KRC: 55 proc. poparcia dla PO, 19 proc. dla PiS

PAP
opublikowano: 27-11-2007, 07:04

Platforma Obywatelska może liczyć na 55 proc. poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość na 19 proc. - wynika z przeprowadzonego w  drugiej połowie listopada sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP1.

Według tego badania, do Sejmu weszłoby jeszcze tylko Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chciało głosować 9 proc.

Ośmioprocentowego progu wyborczego dla komitetów koalicyjnych nie przekroczyłaby Lewica i Demokraci (4 proc.). LiD startowała w październikowych wyborach jako komitet koalicyjny.

6 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby głos w wyborach, a 2 proc. zadeklarowało, że chce głosować na ugrupowanie inne niż wymienione w sondażu. Pięć procent odmówiło odpowiedzi.

69 proc. badanych przez SMG/KRC zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach, 14 proc. odpowiedziało, że jeszcze nie wie, czy to zrobi. 17 proc. badanych nie chce w ogóle głosować w wyborach.

O preferencje partyjne były pytane tylko osoby, które zadeklarowały udział w wyborach lub nie były pewne, czy to zrobią (grupa 846 osób spośród 1019 osób, wśród których przeprowadzono cały sondaż).

SMG/KRC zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 23-25 listopada na reprezentatywnej grupie ogólnopolskiej 1019 osób powyżej 18. roku życia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane