Śniadek: Rząd powinien się podać do dymisji

PAP
12-05-2008, 08:41

"Rząd, który publicznie oświadcza, że nie czuje się na siłach ponosić swojej konstytucyjnej, ustawowej misji odpowiedzialności za system służby zdrowia i zastępuje ją chaosem, powinien się podać do dymisji" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Śniadek odnosi się do medialnych informacji dotyczących przekazania publicznych szpitali w ręce samorządów.

"Jeśli w całej Polsce cedujemy odpowiedzialność za służbę zdrowia na samorządy zamiast na rząd, to kto jest odpowiedzialny za realizację konstytucyjnej zasady równego dostępu do świadczeń zdrowotnych - pyta szef "S".

"Okaże się, że tysiąc samorządów ma o tym decydować i każdy inaczej. Kto to skoordynuje? To jest zbrodnia, bo za chwilę zaczną umierać ludzie" - dodaje.

Śniadek mówi w wywiadzie, że jego związek zawodowy nie zgodzi się na prywatyzację szpitali, a jeśli będzie organizować akcje protestacyjne, to jedna z pierwszych będzie w sprawie służby zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Śniadek: Rząd powinien się podać do dymisji