Śnieżka inwestuje na Węgrzech

opublikowano: 11-02-2019, 18:53

Śnieżka kupuje 80 proc. węgierskiej firmy Poli-Farbe Vegyipari. Koszt inwestycji to około 8 mld HUF, czyli 108 mln zł.

Polską i węgierską spółkę bardzo wiele łączy: podobne biznesowe korzenie, filozofia działania oraz portfolio produktów. Węgierska jest właścicielem jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek na tamtym rynku. Jest też producentem systemów izolacyjnych, emalii i środków do ochrony drewna.

Kierowana przez Piotra Mikruta Śnieżka już od dłuższego czasu analizowała możliwości akwizycji w regionie.
Zobacz więcej

Zwieńczenie starań:

Kierowana przez Piotra Mikruta Śnieżka już od dłuższego czasu analizowała możliwości akwizycji w regionie.

- Wspólnie z Antalem Szabó, założycielem i dyrektorem zarządzającym Poli-Farbe, uznaliśmy, że to dobry moment na połączenie sił – mówi Piotr Mikrut, prezes Śnieżki.

Antal Szabó zachowuje 20 proc. udziałów spółki i nadal ma być zaangażowany w długoterminowe zarządzanie nią.

„Ważnym ryzykiem dla firm w branży chemicznej jest dostępność surowców. Dzięki połączeniu zakupu surowców zdobędziemy większą stabilność i będziemy mieli szansę na bardziej przewidywalny rozwój” – mówi cytowany w komunikacie węgierski menedżer.

Poli-Farbe w październiku 2017 r. uruchomił w miejscowości Bócsa, gdzie ma siedzibę, nową fabrykę, która ma być zapleczem do ekspansji rynkowej. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln EUR. W zakładzie istnieje jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów analizy farb w Europie Środkowej.

Śnieżka to jeden z największych graczy na polskim rynku farb. Ma fabryki nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie i Białorusi. Produkuje ponad 150 mln kg farb, lakierów i gładzi rocznie. Zatrudnia ponad 1,1 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

, Chemia