Śnieżkę kusi nowy rynek

Anna Bytniewska
31-05-2004, 00:00

Giełdowa spółka obejmie 51 proc. kapitału Polifarbu Kalisz. Farby przemysłowe uniezależnią ją od sezonowości sprzedaży.

9 czerwca walne Polifarbu Kalisz (PK), jednej z mniejszych firm na rynku, podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji akcji serii C i D. Kapitał wzrośnie o 4 mln zł. Główną rolę odegra tu Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, niedawny debiutant giełdowy.

Spółka spod Dębicy obejmie akcje serii D. Dzięki temu osiągnie 51 proc. akcji w kapitale Polifarbu Kalisz. Akcje serii C trafią do dotychczasowego akcjonariusza spółki — Stanisława Skóry, związanego z Estron Chemical, firmą z USA, produkującą półprodukty dla przemysłu farbiarskiego. Do wzięcia jest też 4,5-proc. pakiet Polifarbu Kalisz, należący do skarbu państwa. Zarówno Śnieżka, jak i Stanisław Skóra ubiegają się o jego zakup.

Sama Śnieżka chce rozwinąć ofertę farb przemysłowych.

— Chcemy zwiększyć udział w rynku farb przemysłowych. Hadrokor, jedna ze spółek zależnych, już na nim działa. Farby przemysłowe stanowią 30-40 proc. jej sprzedaży. Zakup Polifarbu umożliwi dalszą dywersyfikację produkcji. Unikniemy sezonowości sprzedaży, która dotyczy farb dekoracyjnych — mówi Witold Waśko, dyrektor ds. ekonomicznych Śnieżki.

Farby dekoracyjne stanowią 99 proc. produkcji Śnieżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Śnieżkę kusi nowy rynek