Societe Generale był bykiem, jest niedźwiedziem

opublikowano: 26-02-2016, 13:16

Societe Generale był wśród kilku firm, które, które nie obniżyły prognoz w reakcji na globalne pogorszenie nastrojów. Teraz jest największym „niedźwiedziem”.

Analitycy Societe Generale prognozują, że Euro Stoxx 50 zakończy ten rok wartością 3000 pkt. To poziom o 4,3 proc. wyższy niż na czwartkowym zamknięciu. Jeszcze dwa tygodnie temu bank prognozował, że indeks będzie wynosił 4000 pkt na koniec roku. Wówczas, kiedy rynek akcji był najniżej od 2,5 lat, oznaczało to prognozę prawie 50 proc. wzrostu.

Bloomberg

- Obniżamy naszą prognozę dla rynku akcji w związku z pogorszeniem perspektyw gospodarczych USA – napisał Roland Kaloyan, strateg  Societe Generale. 
Bank preferuje akcje francuskich i włoskich spółek. Ostrzega, że słabość Chin może wywrzeć presję na spółkę z niemieckiego indeksu DAX.

Societe Generale oczekuje także, że brytyjski rynek akcji skorzysta z „rosnącej gorączki Brexitu”. Oczekuje, że FTSE 100 zakończy rok wartością 6400 pkt, czyli 6,4 proc. powyżej poziomu z czwartku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane