Societe Generale radzi sprzedawać obligacje Polski

opublikowano: 21-09-2017, 14:59
aktualizacja: 21-09-2017, 15:01

Societe Generale rekomenduje sprzedaż, czy „niedowarzenie” obligacji Polski. Przekonuje, że rajd wzrostowy długu Polski w tym roku spowodował, iż jest on już drogi, donosi serwis The Times of India.

Regis Chatellier, strateg  rynków wschodzących we francuskim banku podkreśla, że fundamenty makroekonomiczne Polski są wciąż dobre.

- Jednakże wyceny stały się dość wyśrubowane. Polskie obligacje dolarowe notowane były lepiej niż innych krajów z ratingiem „A minus” - stwierdził

Spread między rentownościami benchmarkowych obligacji Polski i USA spadał nawet do 66 pkt bazowych. Chatellier uważa, że na tym poziomie nie ma praktycznie przestrzeni do dalszego wzrostu cen obligacji dolarowych Polski. 

- Obniżamy rekomendację Polski z „przeważaj” na „lekko niedoważaj” - napisał w raporcie.  

Jednocześnie analitycy walutowi Societe Generale ogłosili, że lepiej oceniają obecnie złotego, który jest już jedną z najlepiej w tym roku notowanych walut.

- Rekomendujemy grę na spadek EUR/PLN spot, który notowany jest po 4,2790 za euro. Ta pozycje oferuje carry około plus 15 pkt bazowych miesięcznie. Nasz cel to ruch w dół o 3,75 procent do 4,1185 i ustanawiamy stop-loss na 4,3432 – głosi raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Times of India

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Societe Generale radzi sprzedawać obligacje Polski